‘Wij staan voor U, Heilige Geest’

Ter voorbereiding op de bischoppensynode over synodaliteit in 2023, die paus Franciscus op zondag 10 oktober met een eucharistieviering in de Sint-Pieterbasiliek te Rome opende, zal aanstaande zondag 17 oktober wereldwijd in alle bisdommen aandacht besteed worden aan deze synode.

Gebed ‘Wij staan voor U, Heilige Geest’
Paus Franciscus benadrukte het belang om zoveel mogelijk mensen bij dit proces te betrekken. Ter voorbereiding van de synode reikte hij een gebed uit: ‘Wij staan voor U, Heilige Geest’ (‘Adsumus Sancte Spiritus’). Dat is een oud gebed dat wordt toegeschreven aan de Heilige Isidorus van Sevilla (560 – 636) en is in de loop van de eeuwen vaak gebeden bij kerkelijke bijeenkomsten zoals synodes.

Een vereenvoudigde vorm van dit gebed kunt u hier lezen en bidden.