Korte terugblik op Beeldend & Bezinnend | Pieterkerk

Beeldend & Bezinnend

Op een heel inspirerende manier legde Sjakkie Wolterman ons uit hoe het Jezusgebed is ontstaan en hoe het zich ontwikkelde bij de woestijnvaders in de vierde eeuw. Deze gebedsvorm uit het Oosters Christendom bestaat uit het voortdurend innerlijk en hardop bidden van de naam ‘Jezus’. In het Westen is dit bidden vooral onder de aandacht gebracht door het boek “De ware verhalen van een Russische pelgrim”.
Je kunt het Jezusgebed bidden door alleen de naam zelf uit te spreken maar meer gebruikelijk zijn de formules  “Heer Jezus, Zoon van God, ontferm U over mij, zondaar” en “Heer Jezus, ontferm U over mij.”

Na de theoretische kant van het Jezusgebed zijn we met zijn allen gaan schilderen en tekenen wat bidden voor ons betekent.

Aan het einde van de avond legden we aan de hand van onze tekening/ons schilderij uit wat we voelden bij bidden, met name bij het Jezusgebed. Wat fijn dat iedereen dit wilde delen met elkaar.

De resultaten waren prachtig en de verhalen erg mooi.