Emeritus-paus Benedictus XVI overleden

In Vaticaanstad te Rome is op zaterdag 31 december op 95-jarige leeftijd, emeritus-paus Benedictus XVI, overleden. Dat heeft het Vaticaan bekend gemaakt. Afgelopen woensdagochtend had paus Franciscus gevraagd om extra te bidden voor zijn voorganger.

Pontificaat

Benedictus XVI werd op 19 april 2005 verkozen tot 265e paus. Hij volgde daarmee paus Johannes Paulus II op. In 2013 trad hij om gezondheidsredenen af. Zijn pontificaat duurde minder dan 8 jaar. Hij bleef in het Mater Ecclesiaeklooster in het Vaticaan wonen.

‘Eenvoudige’ begrafenis

Vanaf maandag kunnen gelovigen afscheid van hem nemen in de st.-Pieterbasiliek in Rome. De begrafenis van emeritus-paus Benedictus XVI is op 5 januari op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. De begrafenis zal worden geleid door paus Franciscus. Volgens de wens van emeritus-paus zal zijn begrafenis “eenvoudig” zijn.

Gebed

In onze parochie zullen we bidden voor zijn zielenrust.