Johannes Passion Oratoriumkoor Kennemerland

Op Goede Vrijdag 2024 is het 300 jaar geleden dat de Johannes Passion van J.S. Bach voor het eerst werd uitgevoerd. Dit werk neemt een minder prominente plaats in dan de vijf jaar later gecomponeerde Matthäus Passion. Toch is deze passie een meeslepend en overrompelend meesterwerk dat de toehoorders net zo zal boeien.
Omdat Bach het evangelie naar Johannes volgt heeft de passie een ander karakter. Niet het lijden van Jezus staat centraal, maar zijn kracht en missie: redder van de mensheid. Dit komt al direct tot uitdrukking in het openingskoor “Herr, unser Herrscher”. Daarop ontrolt zich een spannend rechtbankdrama waarbij het koor in veertien felle, dramatische koortjes de rollen vertolkt van de soldaten, de hogepriesters en de aanwezige menigte. De aria’s en koralen zorgen voor de nodige rustmomenten en overdenking. Het slotkoor “Ruht wohl, ihr heiligen Gebeine” zal elke toehoorder ontroeren.

Medewerkenden
o.l.v. Annelies Smit

m.m.v.:
Lauren Armishaw – sopraan
Helena van Heel – mez. sopr.
Peter Vos – tenor
Joris van Baar – bariton
Berend Eijkhout – bariton

Gerrie Meijers – orgel
Het Promenade Orkest
Toegang: € 29,50
Kaarten zijn te bestellen via de website van het koor(https://www.koor-kennemerland.nl/agenda).